SolidCAM Türkiye Yetkili Satıcı Desita Yazılım Olarak SolidCAM Programında tek bir CAM Sayfasında birden fazla parça bağlamasını tek bir CAM ile işleyebiliyoruz.

Şöyle ki  G54,G55 gibi referans noktalarını tanımlayarak veya MAC1-MAC2 pozisyonlarını tanımlayarak sonrasında Kurulum(Setup) atayarak  İşlemlerimizi Sağlayabiliyoruz.SolidCAM’de Kurulum Oluşturma işlemini Şu şekilde yapıyoruz.SolidCAM İşlem Ağacında İşler Menüsünün Üzerine Mouse ile sağ tuş yaparak açılan menüden Tezgah Ayarları diyerek İşlem Ağacımızın  Operasyonlarının başına eklenmesini istiyorsak önce işlemlerimizin sonrasından yeni bağlamaya işlem yapacaksak sonra diyerek işlem ağacımızın altına Kurulum(Setup) Atayabiliriz.

Yukarıdaki  ekranda yapmanız gereken işlem  önce soldaki Table_Pos1 yazan kısma seçmek ve sonra sağ kısımda gördüğünüz Home bölümünden seçmek istediğiniz referans  pozisyonunu seçmek olacaktır.

SolidCAM Türkiye Yetkili Satıcısı Desita Yazılım olarak   SolidCAM’de Kurulum işlemleriniz tamamlanmış  olacaktır .Oluşturmuş olduğunuz referans noktası üzerinde gerekli operasyonlarınızı bu adımdan itibaren yapabiliriz.