SolidCAM, SolidWorks’e entegre en iyi CNC Programlama CAM yazılımı:

Desita Yazılımı olarak Türkiye Yetkili satıcılığını yaptığımız SolidCAM, SolidWorks’e sorunsuz olarak ve SolidWorks modeline tam parametrik çalışan entegre bir yazılımdır.SolidWorks tek pencere entegrasyonu sayesinde tüm işleme operasyonları, tanımlanmış hesaplanmış ve parametrik SolidWorks montaj ortamından ayrılmadan kontrol edilebilir.
SolidCAM + SolidWorks; iMachining dahil olmak üzere önemli imalat uygulamalarını destekleyen güçlü, kolay kullanımlı entegre CAD / CAM çözümü sağlar.
2 Boyutlu , 3 Boyutlu,I-Machining, 2..5D Freze, HSM,HSS Yüzey freze,3D Freze / HSM, Çok Yüzeyli Pozisyonlamalı 4/5 eksenli Freze, Simultane 5 eksen Freze, Torna, Turn-Mill, WireEDM ve Katı Probe

SolidWorks SolidCAM’i Kullanmanın Başlıca Faydaları:

  • SolidWorks Kullan ve Hesapla – Kesintisiz Tek Pencere entegrasyonu,
  • Takım Yollarının otomatik güncellenmesi – Full Parametrik,
  • SolidCAM , SolidWorks’e entegre Gold Partner olarak 10 yıldan fazla çalışma,
  • SolidCAM simülasyonlarında Fikstür,
  • Tutucu ve Mengeneler kullanmak için SolidWorks montaj modunda kullanabilme,
  • SolidCAM + SolidWorks ile tüm CNC Tezgah tipleri ve Uygulamaları ile çalışabilme,
  • Entegre CAD / CAM-Çözüm SolidWorks + SolidCAM rekabetçi paket ve fiyat avantajı,

iMachining 2D

Benzersiz patentli ‘teknoloji shirbazı’yla tezgah, malzeme ve takım özelliklerini birlikte kullanarak en uygun devir ilerleme ve adımlamaları kullanarak formlu sprial takımyolları oluşturur. İşleme zamanını minimum %70 oranında azaltarak takım ömrünü önemli derecede arttırır.

iMachining 3D

CAD / CAM Piyasasında kendini ispat etmiş algoritmaları ile iMachining 3D Frezelemede daha da ilerliyor

Tek ve sadece iMachining 3D işleme süresinde sürekli olarak %70 zaman kazancı ile işleme yapar. Mükemmel 3D işleme sonuçlarını hızla birlikte verir. iMachining 3D, “merdiven azaltma ” opsiyonu ile en uygun hale getirilmiş kaba İşleme yöntemini sunarak , hem prizmatik hem de genel şekilli 3 boyutlu parçalar için yüksek hızlı bir frezeleme takım yoludur.

2 Eksen , 2.5 Eksen Frezeleme

2 / 2,5 Eksen Freze Takım Yolları Oluşturmak için En Güçlü , En Hızlı ve Kullanımı En Kolay CAM Modülü

SolidCAM 2.5 Eksen frezeleme modülü savunma, havacılık, yedek parça, otomotiv gibi seri imalatın bulunduğu bir çok sektörde kullanıcılarına hızlı ve bütünsel çözümler sunar. Bu sektörlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan bağama aparatı ve fixtür tasarımları SolidCAM’in montaj ortamını kullanma, SolidWorks konfigürasyonları ve çoklu katılarla çalışma özelliği ile çok daha hızlı ve kontrollü işleme yapmanıza olanak sağlar.

AFRM ( Otomatik Unsur Tanıma )

SolidCAM , 2 Eksen ve 2.5 Eksen Frezeleme yeteneklerini daha ileri taşıyan Otomatik Unsur Tanıma ve İşleme Yetenekleri sağlar.

SolidCAM Kullanıcıları her iki tarafta da işleme yöntemlerinin en iyisine sahiptirler : Etkileşimli İşlemler ve Otomasyon AFRM Komutları sayesinde

•Farklı derinliklerde olsa dahi Cep Boşaltma işlemlerini

•Parça üzerinde belirlenmiş pahları

•Farklı Başlangıç ve derinlikleri olan , farklı çaplardaki delikleri

Sorunsuz olarak SolidCAM Tanır ve bunlara göre uygun olan takım yollarını çıkartabilir.

HSR / HSM ( 3B Yüksek Hız İşleme )

3 Boyutlu işlemelerde , çok yüksek seviyede pürüzsüzlük, verimlilik ve akıllı işleme

SolidCAM 3D HSM Modülü, HSR ( Kaba işleme) ve HSM ( Yarı Finiş-Finiş operasyonları) dan oluşmaktadır. Kaba ve finiş işleme teknolojileri takımın asla keskin hareketine izin vermeyen yumuşak geçişlere sahip takım yollarından oluşur. Kalıplar, modeller vb. form yüzeye sahip tüm parçalar bu modül işlenebilir.

HSS ( Yüksek Hızlı Yüzey İşleme )

SolidCAM HSS , standart ve şekilli takımların yanı sıra , yüzey bazlı olarak istenilen herhangi bir yüzey alanının pürüzsüz ve güçlü şekilde işlenmesini sağlar.3 Boyutlu yüzey işlemelerde , yüksek seviyede pürüzsüzlük, verimlilik ve akıllı işleme yöntemleri.

SolidCAM HSS modülü (high speed surface), seçtiğiniz bölgesel yüzeylerde ters açılı bölgelerde dahil olmak üzere güçlü ve yumuşak takımyolları sunar. Herhangi bir sınır seçimi olmadan işlemek istediğiniz yüzeyleri kolaylıkla seçip işleyebilirsiniz. Standart ve özel şekilli takımlarınızı desteklemektedir. Her çeşit parçanızı işleyebildiği gibi her sektöre hitap etmektedir.

4 / 5 Eksen Pozisyonlamalı Frezeleme

SolidCAM Pozisyonlamalı Freze , 4/5 eksen işlemede olağanüstü güçlüdür. SolidCAM, bir parçanın birden çok tarafında programlamada , kolay referanslar atmaya ve bu sayede etkili , kolay işleme yolunu sağlar.

4 ve 5. eksen kullanılarak yapılacak tüm pozisyonlamalı operasyonlar ; delik delme, kanal açma, havuz boşaltma, T kanal freze operasyonları, profil işlemleri bu modül ile yapılabilir. Pozisyonlamalı operasyonlarda iş parçasını konumlamasından sonra 2.5/3 eksen operasyonlarına devam edilebilir. Yapılan tüm pozisyonlamalı operasyonlar makine simülasyonu opsiyonu ile önceden gözlemlenebilir.


4 / 5 Eksen Simultane Frezeleme

SolidCAM 4/5 Eksen Simultane , basit kullanıcı arayüzü ile takım yolu ve çarpışma kontrolünün en gelişmiş halini sunmaktadır. Sektördeki test edilmiş ve kanıtlanmış 5 eksenli CNC freze takım yollarından yararlanın.

4. ve 5. eksende yapılacak X,Y,Z,A ve B ekseninin sürekli hareketine izin veren tüm operasyonlar için kullanılan menüdür. Takım, takım şaftı ve takım tutucu korumaları rahatlıkla tanımlanabilir. Birden fazla kontrol yüzeyi seçilebilir. SolidCAM 4 ve 5 eksen simultane modülünde pazarda kendisini kanıtlamış tüm 5 eksen işleme stratejilerini kullanır.

Tornalama

SolidCAM, en hızlı ve en verimli tornalama işlemleri için güçlü takım yolları ve teknikleri sunar

SolidCAM , Alın ve çaplarda ; Kaba ,İnce profil seçenekleri yanında , kanal açma, diş açma ve delme desteği ile birlikte gelişmiş tornalama işlemleri sağlar.SolidCAM tornalama, 2 Eksenli torna tezgahları, çok kanallı konfigürasyonlar, alt iş mili tornalama merkezleri ve hatta en karmaşık Mill-Turn makineleri dahil olmak üzere en geniş takım tezgahlarını destekler.

Mill Turn

Çoklu Ayna – Çoklu Taret tezgahlarınız için , SolidCAM çözümü.

SolidCAM ’Tam taret ‘ senkronizasyonu ile çoklu ayna ve çoklu taretli ve operasyonları programlayın.

Ardından SolidCAM’in iş parçanızın birden çok aşamada işlendiğini ve iş milleri ( aynalar ) arasında , kullanıcı müdahalesi olmadan aktarılmasını simülasyonda görün.

Bu sayede tüm parçalarınızı , SolidCAM içerisinde doğrulayın ve kolayca işleyin.

Kayar Otomat ( Swiss Type )

Kayar Otomat ( Swiss Type ) çok eksenli , tezgahlarınızı güvenle kullanın .

SolidCAM çok eksenli Kayar Otomat tezgahlarını tüm kinematik hareketleri gösterecek şekilde destekler.

Kolay kullanımlı SolidCAM senkronizasyon sayesinde , parçanın işleme anında çarpışmaları gösterir ve kısa yoldan işleminize yardımcı olarak işleme zamanlarını düşürüp , maksimum verimlilik sağlar. Makine Kontrol Operasyonları sayesinde , parça transferi , makine parçaları hareketi , besleyici senkronizasyonları gibi işlemleri kolay ve güvenilir şekilde yönetin.

Probe

SolidCAM’in entegre Katı Prob modülü, Sıfırlama Tanımlaması (Kurulum) ve Makine Üzerinde Doğrulama (Ölçüm) yapmanızı senkronize bir şekilde yönetir.

Prob aletini , CNC Tezgahta çalıştıran SolidCAM Probe modülü ayarlanmış bir kısmı bozmadan , ayar yapmanızı ve parçalarınızın kalitesini doğrudan makinenizde hızlı ve kolay bir şekilde ölçmenizi sağlar. SolidCAM Probe ayrıca Tool Presetter desteği sağlar.

SolidCAM Probe, Prob aletinde herhangi bir olası hasarı önlemek için SolidCAM’in Makine Simülasyonunda tüm prob hareketlerinin tam görselleştirilmesini sağlar.

DETAYLI BİLGİ ve İLETİŞİM
GÖNDER
close-link