SolidCAM 2 Eksen – 2,5 Eksen Freze

Takım Yolları Oluşturmak için En Güçlü ve Kullanımı En Kolay CAM Sistemi

SolidCAM, en güçlü 2.5D programlama çözümünü doğrudan SolidWork sisteminizin içinde çalışmanıza olanak sağlar . SolidCAM, mevcut CAD sisteminiz gibi görünür, parametrik olarak çalışır. Güçlü 2.5D frezeleme Profil İşleme , Havuz İşleme ve Delik Delme işlemlerine ek olarak, SolidCAM’in 2.5D modülü şunları içerir:

  • CAD çizimleri, otomatik özellik tanıma ve gelişmiş zincir seçme işlevleri (Ofsetleme, Kırpma, uzatma ) kullanarak basitleştirilmiş geometri seçimi, CAD modelini değiştirmeden geometride değişiklik yapılmasını sağlar
  • CNC işleme operasyonlarınızı tanımlamak için doğrudan parçalar, montajlar ve çizimler üzerinde çalışma
  • Kalan malzeme işleme, daha büyük bir takım geçişinden sonra kalan malzemeyi keser
  • Profil veya Havuz işlemlerinde tanımlanan aynı geometriyi kullanarak pah kırma
  • Standart iç ve dış dişlerin işlenmesi için Diş Frezeleme işlemi
  • T-slot takımı ile ters açıda kalan yan yuvaların işlenmesi için özel işlemler
  • Dolu alan stratejilerini (Tarama / Kontur) veya orta çizgi gravürünü kullanarak düz ve sarılmış yüzlere yazı yazma.
  • Parçayı farklı derinliklerde keserek takımı bir 3B eğri boyunca işlemek için 3B Çizgi İşleme
  • Kapsamlı, grafik işlevlerinin yardımıyla 2.5D’de kolayca programlama yeteneği

SolidCAM 2 Eksen – 2,5 Eksen Freze Operasyonları

CAD Datanızla Parametrik Olarak Çalışın

CNC işleme operasyonlarınızı tanımlamak için , tam simülasyon için fikstürleri ve bileşenleri yerleştirebilirsiniz.Parçalarınız , montajlarınız ve taslak geometriniz üzerinde hızlı,kolay ve parametrik bir şekilde çalışın.

CAM Yöneticisi

CNC takım yolları, CAM Yöneticisinde SOLIDWORKS unsur ağacının görünümüne, arayüzene ve yerleşimine benzer işlemler olarak saklanır. Doğrudan CAM Yöneticisinden istediğiniz zaman in-active edin , kesin, kopyalayın, yapıştırın, simüle edin, yeniden sıralayın ve G-Kodu oluşturun .

Yüzey Frezeleme

Kontur yöntemi , tarama, spiral yöntem, ve tek çizgi kesimleri kullanarak parça tarama işlemlerini kolayca yapın. Takım yolunu uzatma , üst üste binmeler ve giriş / çıkış, takım dışarıdan yaklaşma için otomatik olarak yapabilirsiniz.

SolidCAM 2 Eksen – 2,5 Eksen Freze Operasyonları

Profil İşleme

SolidCAM, programlama sürecini basitleştirmek için tasarlanmış birden fazla kaba işleme ve Finiş işlem stratejisi içerdiğinden , Profilleri Kesmek çok hızlı veya daha kolay yapılabilir . CAD modelini düzenlemeye gerek kalmadan geometriyi değiştirmeyi sağlayan entegre Profil geometri operasyonları (ofset, kırpma, uzatma) ile zamandan tasarruf edin.

Havuz İşleme

SolidCAM size sınırsız sayıda kapalı ve açık havuzları ve adalarla işlemek için gereken gücü sağlar. Havuz İşleme , Kontur, Tarama ve çürütmeyi içerirken, malzemenin güvenli bir şekilde girişi için farklı farklı ilk giriş yöntemleri mevcuttur.

Pah İşleme

Havuz ve Profil işlemlerinde kenarlarına pahlama işlemi , SolidCAM Pah Kırma ile çok daha hızlı ve kolaydır. Modelinize tasarım değişiklikleri yapmadan , Model kenarını Pahlamak için Profil ve Havuz ile aynı seçilen geometriyi kullanarak zamandan tasarruf edin..

SolidCAM 2 Eksen – 2,5 Eksen Freze Operasyonları

Delik Delme

SolidCAM, standart çevrimler olarak sunulan gagalama, raybalama, delme ve kılavuz çekme ile eksiksiz delik delme çözümünü sağlarken, kullanıcıya özel çevrimler de mevcuttur.

Delik Tanıma

Katı modeldeki delikleri otomatik olarak tanıyarak ve gruplayarak, belirli kriterler ile belirleme ve unsurları manuel olarak ekleme veya kaldırma seçeneğiyle, geometriyi seçmek için birden çok ekran seçimi ile saatlerinizden tasarruf edin.

Tek bir Matkap Tanıma işlemi, farklı seviyeler ve derinliklerde delik gruplarını işleme sürecinizi otomatikleştirebilir, operasyonların sayısını iyileştirebilir ve azaltabilir..

Havuz Tanıma

CAD modelindeki havuzları otomatik olarak tanıyarak zamandan ve seçme işlemlerinden kurtulun. Standart Havuz işleminin tüm stratejileri ve seçenekleri, model yüzlerinden tanınan çeşitli seviyeler ve derinliklerle birlikte mevcuttur.

SolidCAM 2 Eksen – 2,5 Eksen Freze Operasyonları

Diş Frezeleme

Çeşitli kesme derinlikleri , giriş / çıkış stratejileri ve ayarlanabilir bir başlangıç açısı verilebilir. ANSI,ISO,DIN gibi standart iç ve dış dişleri kolayca işleyerek Diş Frezelemenin karmaşıklığını ortadan kaldırın.

3 Boyutlu Kontur Frezeleme

2 Eksen’nin ötesinde bir seviye, takımınızı 3D bir eğri boyunca hareket ettirir, modeli farklı derinliklerde keser ve hatta istenirse model kenarlarını otomatik olarak pah işlemi yapar.

T-Kanal İşleme

T-Frezeleme takımı kullanarak ters açıların zor olan frezelenmesini basitleştirin. Ters açıyı oluşturan kanalın üst ve alt yüzlerine tıklamanız yeterlidir; SolidCAM otomatik olarak derinlikleri ve aşağı inişleri hesaplar.O-Ring kanallarını sorunsuz olarak işleyin.

SolidCAM 2 Eksen – 2,5 Eksen Freze Operasyonları

Yazı Yazma – Gravür İşleme

İşleme alanı stratejilerini (Tarama / Kontur) ve orta çizgi gravürünü kullanarak düz ve sarılmış yüzlere tek satır veya True Type yazı tiplerini işleyerek yazılarını yazın.

Divizör Sarmal Yapı

Doğrusal hareketi C ekseni hareketine dönüştürerek bir dönüş ekseni etrafına zahmetsizce sarılmış frezeleme geometrisi

Kalan Talaş İşleme

Kalan Talaş İşleme önceki bir freze takımın sığmayacağı alanlarda stoğu otomatik olarak görür ve “boşta dolaşmaları ” ortadan kaldırır ve karmaşık programlamadan kurtarır . 2 Eksende kalan talaş işlemenin kolaylığını yaşayın.