3D Yüksek Hızlı Frezeleme için HSR/HSM Modülleri

3D İşleme için Güçlü Kaba İşleme ve Finiş İşleme Takım Yolları

-Çok yüksek düzeyde pürüzsüzlük, verimlilik ve akıllı işleme ile 3D işleme .

-SolidCAM’in HSM (Yüksek Hızlı İşleme) modülüne sahip HSR (Yüksek Hızlı Kaba İşleme) modülü, karmaşık 3D parçalar, havacılık parçaları, kalıplar, aletler ve kalıplar için çok güçlü ve makine atölyesinde kanıtlanmış bir stratejidir.

-HSR/HSM benzersiz işleme ve bağlantı stratejileri sunar ve sürekli bir takım tezgahı hareketini sürdürmek için hem kesme hareketlerinin hem de geri çekmelerin yollarını yumuşatır – daha yüksek ilerleme hızlarını korumak ve beklemeyi ortadan kaldırmak için temel bir gereklilik.

HSM, 3D İşlemeyi Daha Yüksek Bir Düzeye Taşıyor

  • SolidCAM’in HSM modülü, geri çekilmeleri minimumda yüksek Z seviyelerinde tutar. Mümkün olduğunda açılı, yaylarla düzleştirilmiş geri çekilmeler, havalı kesmeyi en aza indirmek ve işleme süresini azaltmak için gerekenden daha yükseğe çıkmaz .HSM’nin sonucu, artan yüzey kalitesi, takımlarınızda daha az aşınma ve CNC ekipmanınız için daha uzun bir ömür anlamına gelen verimli ve pürüzsüz bir takım yoludur .Her zamankinden daha kısa teslim ve üretim süreleri, daha düşük maliyetler ve iyileştirilmiş kalite talepleri ile Yüksek Hızlı İşleme, günümüzün makine atölyeleri için bir zorunluluktur.


HSR – Yüksek Hızlı Kaba İşleme

  • SolidCAM HSR, kontur , tarama , hibrit yivli kaba işleme ve kalan kaba işleme dahil olmak üzere güçlü,  yüksek hızlı kaba işleme stratejileri sağlar .


HSR – Yüksek Hızlı Kaba İşleme

-HSM modülü , takımın parça ile mümkün olduğunca temas halinde kalmasını sağlamak için bir takım yolunda keskin açılardan kaçınmak ve havalı kesmeyi azaltmak için işleme dışı hareketleri optimize etmek de dahil olmak üzere yüksek hızlı işlemleri mümkün kılan CAM teknolojisinde çeşitli geliştirmeler içerir. ve pürüzsüz ve teğet girişler ve çıkışlar oluşturun.

-HSM 3D işleme stratejileri , yüzey eğim açısı belirtilerek veya işleme sınırı belirtilerek kontrol edilir . Siluet, Kesici Temas alanları, Sığlıklar, teorik Dinlenme alanları, fiziksel Dinlenme alanları ve ayrıca kullanıcı tanımlı sınırlar dahil olmak üzere kapsamlı bir sınır oluşturma araçları seti sağlanır.

-HSM modülü gelişmiş yüksek hızlı işleme yetenekleri ihtiyaç duyan tüm kullanıcılar için güçlü bir çözümdür . Ayrıca, kesintisiz takım hareketini sürdürmek için azaltılmış hava kesme ve arkların yumuşatılmasıyla eski CNC’lerin üretkenliğini artırmak için de kullanılabilir.

Yeni Stok seçeneği – Model Ofseti

Stok artık belirli bir modelin ofseti olarak tanımlanabilir. Bu tip stok, Sac Metal kalıpların, Döküm kalıplarının vb. işlenmesi için çok kullanışlıdır.

iMachining 3D + HSM ile Frezelenmiş 3D Parçalar